13 лютого 2019 р.

МАЙБУТНІЙ МАМІ - ОБМЕЖЕННЯ І НОВІ ЗВИЧКИ!

Вагітність - це не тільки один з найщасливіших періодів в житті жінки, але також і вкрай відповідальний. Здоров'я майбутнього малюка багато в чому залежить від того, як буде протікати Ваша вагітність, чи зумієте Ви правильно відкоригувати свій спосіб життя і відмовити собі в звичках і бажаннях, які можуть нашкодити дитині.

Що варто обмежити і які звички повинна змінити майбутня мама?

 1. Передусім варто уникати вживання будь-якого виду алкоголю (навіть слабоалкогольні напої), куріння (в будь-якому вигляді), вживання наркотиків.
   
 2. Уникайте гучних компаній і вечірок: в період вагітності для Вас важливим є спокій, щадний режим і повноцінний восьмигодинний сон. Оптимізуйте свій режим - лягайте спати в один і той же час.
   
 3. Період вагітності для Вас повинен бути найщасливішим! При виникненні стресових ситуацій і негативних емоцій завжди згадуйте, що Ви виношуєте дитину, і нічого важливішого за це не може бути. Все інше, що Вас може турбувати, має відійти на другий план. Намагайтеся відчувати позитивні емоції, проводити більше часу з сім'єю, з чоловіком. Залучайте майбутнього татуся до очікування дива і спілкування з майбутнім малюком.
   
 4. Тривале перебування на сонці в літній час слід виключити. Необхідно носити головний убір і використовувати сонцезахисні креми. Також солярій для вагітних категорично протипоказаний. Автозагар, спреї і дезодоранти теж краще виключити з вжитку під час вагітності.
   
 5. Постарайтеся не контактувати з побутовою хімією. Якщо уникнути такого контакту неможливо, використовуйте захисні засоби - маску і рукавички.
   
 6. Обмежте час контакту з комп'ютерною технікою (комп'ютери, ноутбуки, планшети, смартфони тощо), особливо в ранніх термінах вагітності.
   
 7. У разі ускладненого перебігу вагітності не рекомендується сексуальні відносини (обов'язково проконсультуйтеся з Вашим лікарем). Також пам'ятайте, що шкідливо стимулювати соски, особливо в третьому триместрі, - таким чином можна викликати маткові скорочення і передчасний початок родової діяльності.
   
 8. Прийом будь-яких медикаментів лише за призначенням лікаря і в разі нагальної потреби. Будь-які лікарські препарати протягом перших 12 тижнів вагітності слід приймати з особливою обережністю. Саме в цей період відбувається закладка всіх органів і тканин майбутньої дитини. Багато препаратів протипоказані для застосування у вагітних, а деякі можуть викликати пороки розвитку у плода, і неможливо з повною упевненістю сказати, які ліки і як відіб'ються на здоров'ї майбутньої дитини. Однак, бувають ситуації коли вагітні жінки з хронічними захворюваннями змушені постійно приймати медикаменти. Тоді необхідно проконсультуватися з Вашим лікарем про можливість прийому даних медикаментів на етапі планування і під час вагітності, і по можливості підібрати препарат, який не зашкодить малюкові.

 9. Не переїдайте під час вагітності. Харчування вагітної має бути збалансовано за складом білків, жирів і вуглеводів, а також енергетичної цінності. Але «більше не означає краще», один з головних принципів харчування вагітних - не переїдати! Купуючи продукти, стежте за їх складом, щоб в них не було шкідливих добавок (барвників, стабілізаторів, консервантів тощо).
 10. Обмежте прийом міцної кави і чаю. Хоча одну філіжанку ароматної кави або чаю вранці можете собі дозволити.

 11. Не пийте солодку газовану воду, для втамування спраги пийте очищену негазовану воду (до 1,5 літрів на добу). Соки краще вживати свіжовичавлені (але не більше однієї склянки в добу задля запобігання алергічних реакцій).
   
 12. Підбирайте зручне взуття відповідно сезону, від високих підборів краще відмовитися, адже збільшується навантаження на тазове дно, до того ж утримувати рівновагу вагітній жінці складніше, збільшується ймовірність падіння і травм. Краще не носити взуття зі шкірозамінника, в якому ноги не дихають і пітніють. Чим ближ­че до пологів, тим важ­че на­ги­на­ти­ся, то­му кра­ще но­си­ти взут­тя без шнурків, яке лег­ко знімати і одя­га­ти.
   
 13. У терміні після 20 тижнів Вам знадобитися просторіший одяг, який можна придбати в спеціалізованих магазинах. Підбирайте одяг відповідно до пори року. В організмі майбутньої ма­ми збільшується швидкість обміну ре­чо­вин, відповідно і терморегуляція. То­му тка­ни­ни повинні бу­ти лег­ки­ми, ди­ха­ю­чи­ми, добре вби­ра­ти піт. В одязі має бути якомога менше синтетики, жорстких гумок і поясів. До 20-го тиж­ня гру­ди ста­ють чут­ливи­ми, збільшуються в розмірі, важ­ли­во підібрати зруч­ний бюст­галь­тер з ре­гульо­ва­ною дов­жи­ною і застібкою, на широких бретелях. Не вар­то но­си­ти шкар­пет­ки, голь­фи або пан­чо­хи, ре­зин­ки яких силь­но здав­лю­ють кровоносні су­ди­ни ніг, цим мож­на спро­во­ку­ва­ти по­ру­шен­ня кровообігу, вик­ли­ка­ти набряклість.
   
 14. Уникайте великого скупчення людей (масові заходи, кінотеатри, збори та конференції), де висока ймовірність зараження вірусною інфекцією і грипом, що вкрай небажано для вагітної. Намагайтеся не відвідувати дитячі колективи (школи і дошкільні установи), де Ви можете заразитися дитячими вірусними інфекціями (кір, краснуха, вітряна віспа тощо). Уникайте контакту зі слиною і іншими фізіологічними виділеннями дітей віком до трьох років (висока ймовірність зараження цитомегаловірусом).
   
 15. Уникайте контакту з тваринами (особливо з кішками - ці тварини є носіями токсоплазмозу), не гладьте їх, не прибирайте випорожнення за тваринами. Руки мийте часто і по можливості обробляйте дезинфікуючими засобами.
   
 16. Уникайте лісових прогулянок та пікніків на природі - нині почастішали випадки укусів кліщів (які переносять кліщовий бореліоз - хворобу Лайма).
   
 17. Не приймайте гарячу ванну і сауну. Вагітним навіть не рекомендують приймати гарячі ванни і парити ноги, так як це не просто покращує кровообіг, а викликає прилив крові до органів малого тазу, що дуже небезпечно для майбутніх матусь. Найкраще для вагітної приймати теплий душ або теплу ванну (36-37 градусів, не більше 15 хвилин).
   
 18. Нетривалі перельоти в терміні до 24 тижнів не протипоказані при нормальному перебігу вагітності. Навіть невеликі перепади тиску можуть позначитися на самопочутті майбутньої мами, і як наслідок, створити загрозу для здоров'я дитини. У третьому триместрі перельоти не рекомендуються, при багатоплідній вагітності – з 32 тижня, а також протягом семи днів після пологів. Представники авіакомпанії часто вимагають пред'явити медичну довідку на будь-якому терміні вагітності. У документі лікар (найчастіше – лікуючий гінеколог) підтверджує, що політ не представляє небезпеки для майбутньої мами і дитини. Оформити документ необхідно не пізніше ніж за тиждень до вильоту.
  До числа протипоказань відносяться такі стани і захворювання:
  • неправильне положення малюка, навіть у 2-му триместрі;
  • штучне запліднення і багатоплідна вагітність;
  • прееклампсія, тонус матки, ризик передчасних пологів;
  • гестоз, дуже важкий токсикоз;
  • аномалія розвитку плаценти;
  • анемія і перенесені тромбофлебіти.
 19. Заняття спортом при нормально протікаючій вагітності не
  протипоказані. Однак інтенсивність навантажень краще значно знизити. Помірне заняття спортом може попередити надмірне збільшення ваги (ключового фактора у спадковій передачі ожиріння), знижує ризик нетримання сечі, макросомії (коли дитина народжується з вагою більше 4,5 кг), прееклампсії, гестаційного діабету, кесаревого розтину, а також зменшує також біль у спині та області тазу. Займайтеся в спеціалізованих групах для вагітних, під наглядом досвідчених фітнес-тренерів. Плавання і водна аеробіка для вагітних - один з найбільш рекомендованих видів спортивних занять під час вагітності.
 Вчені стверджують, що 70% розвитку мозку випадає саме на внутрішньоутробний період, тому так важливо відмовитися від шкідливих звичок і вести здоровий спосіб життя. Бажаємо Вам благополучно пройти довгий період в 9 місяців на шляху до народження здорового малюка! І пам'ятайте6 Ваш гінеколог - Ваш друг, порадник і опікун на цьому шляху, то ж консультуйтесь з ним щоразу при будь-якій зміні самопочуття!

Телефони для попереднього запису
в Медичний центр "Клінік-4D"
м. Рівне, пров. І.Волошина, 8
:

(0362) 40-77-01
(050) 435 21 82
(096) 391 97 08У статті використано матеріали

Немає коментарів:

Дописати коментар