УЗД СУДИН

Сьогодні чимало рівнян стикаються із проблемами судинної системи. Вчені вважають, що судини мало змінилися в ході еволюції, а от спосіб життя людей помінявся кардинально: гіподинамія, харчування рафінованими продуктами, забруднене навколишнє середовище, інформаційні перевантаження. Все це негативно позначається на стані органів людини, у тому числі і судин, призводить до атеросклерозу, цукрового діабету, гіпертонії, інсульту та інших хвороб.
Ультразвукове дуплексне сканування – сучасний метод діагностики захворювання судин, що дозволяє дізнатися, чи існує ризик розвитку захворювання судинної системи, а також визначити перебіг хвороби.
У медичному центрі "Ваше здоров'я" лікарі проводять такий вид обстеження на новому сучасному апараті "Toshiba Aplio XG", обстеження проводяться ретельно та якісно.
Кому варто цим скористатися?

УЗД ВЕН І АРТЕРІЙ КІНЦІВОК

УЗД вен нижніх кінцівок проводиться пацієнтам із скаргами на: варикозне розширення вен на ногах; "судинні зірочки"; набряки гомілок, особливо ті, що з’явилися раптово; "синдром втомлених ніг" до кінця дня; нічні судоми, потемніння шкіри гомілок, трофічна виразка; раніше перенесений тромбофлебіт або тромбоз судин; вагітним жінкам з ознаками захворювання вен.
УЗД вен і артерій ніг необхідно пацієнтам зі скаргами на:
 • біль в литкових м'язах при ходьбі
 • похолодання і оніміння ніг
 • болі в стопах ніг у спокої 
 • зміна кольору кінцівки
 • відсутність пульсу на одній або обох руках
 • слабкість у руках при фізичному навантаженні. 
 За допомогою УЗД нижніх кінцівок можна визначити фактичний стан судин ніг, виявити «вік» артерій і їх еластичність, виявити зміни в структурних характеристиках тромбів, ступінь їх впливу на кровообіг і т.д.У МЦСТ "Ваше здоров'я" проводяться всі види ультразвукового обстеження судин, зокрема і  ультразвукова доплерографія.
Дуплексне сканування - сучасний високоінформативний метод, який надає достовірну інформацію про стан судини, дозволяє встановити або підтвердити діагноз і правильно спланувати подальше лікування. Сигнал від датчика проходить програмно-апаратну обробку і відображається у вигляді графічного зображення спектра кровотоку.
Завдяки використанню нових унікальних технологій "Precision" та "Apli Pure" лікар отримує однорідне зображення, на якому чітко видно всі деталі та структуру досліджуваного органу. УЗД судин нижніх кінцівок за допомогою кольорового дуплексного сканування дозволяє не тільки побачити судину, її стінки, оточуючі тканини, але і рух крові по судині, напрямок кровотоку, швидкість, перепони, які порушують нормальний кровоплин.
За допомогою функції покращеного динамічного потоку можна одночасно візуалізувати судини різного калібру із високими і низькими швидкостями кровотоку, що дає змогу вчасно виявляти пухлини із підвищеним кровопостачанням, що може свідчити про їх злоякісність. УЗД судин здатне виявити патологічні зміни в судинах, звуження просвіту в артеріях (стенози) з визначенням ступеня захворювання, стан стінок судин (в тому числі їх еластичність, гіпотонію або гіпертонус), виявити наявність чи відсутність тромбів, потовщення в стінках судин і атеросклеротичні бляшки.
Унікальне програмне забезпечення дозволяє зберігати базу даних пацієнта, та проводити спостереження змін стану організму під час лікування.
Сьогодні зустрічаються різні види патологій, які є небезпечними для життя людини. Тому лікарі наголошують -  краще вчасно виявити проблему і розпочати лікування, аніж боротися зі страшними наслідками. 

Групи пацієнтів, яким необхідне УЗД судин нижніх кінцівок:

 1. Коли у людини з'являється "переміжна" кульгавість, болі, що виникають при ходьбі, відчуваються болі в ногах, лікар має визначити, чи це судинна, чи несудинна патологія. 
 2. Потребують обстеження хворі після операції, щоб спостерігати, наскільки ефективним було лікування. 
 3. УЗДС вен нижніх кінцівок варто проводити для тих пацієнтів, які відчувають синдром "важких ніг", раптові набряки та  та поява потемніння шкіри на ногах, виразки - ці ознаки можуть свідчити про варикозну хворобу та появу тромбозу глибоких вен.
Дуплексне сканування  венозної системи дозволяє в першу чергу діагностувати чи виключити наявність тромбозу глибоких вен, також провести точну діагностику варикозної хвороби із визначенням клапанної неспроможності основних венозних клапанів, що дасть можливість судинному хірургу вибрати оптимальний метод лікування. Це може бути медикаментозна терапія, компресійна терапія, склеротерапія, флебектомія, мікрофлебектомія, перев'язка перфорантних вен, ендовенозна лазерна коагуляція. Якісна діагностика дозволить покращити  результати лікування і зменшити  кількість рецидивів після оперативного втручання.

Одними  із найпоширеніших патологій є атеросклероз та діабет.

 Атеросклероз характеризується ущільненням артеріальної стінки та утворенням «атеросклеротичних бляшок». В результаті - потік крові зменшується, збільшується кров'яний тиск, що може призвести до інфаркту, інсульту та деяких інших захворювань. зазвичай розвиваються в крупних судинах. При атеросклерозі утворення "атеросклеротичних бляшок", які звужують судини, із розвитком оклюзивно-стенотичних уражень іде переважно в артеріях крупного і середнього калібру.

При цукровому діабеті страждають переважно периферичні дрібні судини, що призводить до розвитку “синдрому діабетичної стопи”. Тут важлива рання діагностика, контроль рівня цукру в крові та медикаментозне лікування. Тому за наявності факторів ризику прогресування атеросклерозу: підвищений холестерин, підвищений артеріальний тиск, надлишкова вага, куріння, цукровий діабет, стресовий стан, малорухливий спосіб життя, - варто провести УЗД судин, яке дозволяє швидко і ефективно виявити захворювання вже на ранній стадії. Також ми проводимо дослідження артеріальної системи у пацієнтів із неспецифічними скаргами, тобто із різноманітними болями в ногах для виключення або підтвердження наявності судинної патології.
Перевагами ультразвукового дуплексного сканування є неінвазивність, нешкідливість, доступна ціна, можливість багаторазового повторного обстеження в динаміці, зокрема, після оперативних втручань.
Важливо проводити обстеження судин у пацієнтів із уже встановленим діагнозом для планування подальшої тактики лікування, обстежувати в динаміці, для контролю якості лікування і ранньої діагностики ускладнень.  Варто пам’ятати, що якісна діагностика дозволить покращити  результати лікування і зменшити кількість рецидивів після оперативного втручання.

УЗД СУДИН ШИЇ ТА ГОЛОВИ


Комплексне УЗД судин головного мозку та шиї оцінює якість кровопостачання мозку,  є важливим методом діагностики захворювань судин головного і спинного мозку. УЗД судин головного мозку та шиї — це ультразвукове дослідження стану кровоносних судин шиї і голови як зовні, так і всередині черепа. Сонні артерії є так званим “дзеркалом” судинної системи організму: якщо атеросклеротичні зміни виявляють в сонних артеріях, то можна запідозрити наявність таких змін і в інших судинах, зокрема в коронарних артеріях.
Ультразвукова доплерографія магістральних судин голови (УЗДГ) дозволяє визначити напрямок і швидкість кровотоку в артеріях і венах, ширину просвіту судин, а також обчислити тиск всередині судини. Для уточнення діагнозу використовується дуплексне сканування брахіоцефальних артерій, яке дозволяє візуально оцінити всі недоліки в анатомії артеріальних судин - деформації, звивистість артерій, тромби, бляшки та інші патологічні зміни.
При оцінці стану артерій завдяки візуалізації судинної стінки та просвіту (плечеголовной стовбур, сонні та хребетні артерії поза черепом. артерії рук і ніг), в В-режимі оцінюють такі параметри:
 • прохідність судини,
 • геометрію судини (відповідність ходу судини анатомічної траєкторії),
 • діаметр просвіту судини,
 • стан судинної стінки (цілісність, товщину комплексу «інтима-медіа» — внутрішня і середня оболонка, ехогенність, ступінь поділу на шари, форму поверхні);
 • стан просвіту судини (наявність, розташування, протяжність, ехогенність внутрипросветных утворень, ступінь порушення прохідності);
 • стан тканин навколо посудини (наявність, форма, ступінь, причина внесосудистого впливу).
Допплер судин мозку є важливим методом діагностики захворювань судин головного і спинного мозку. За допомогою допплера оцінюють якість кровопостачання мозку, а також виявляють ділянки звужень або розширень артерій головного мозку. Допплер судин головного мозку рекомендується пройти людям, що зазнають сильні головні болі, напади запаморочення, непритомність, а також призначаються лікарем при ризику порушення мозкового кровообігу (інсульт), підозрі на аневризму (розширення та потоншення ділянки артерії) судини головного мозку і т.д.

Доплерівське дослідження судин шиї дозволяє виявити захворювання, що призводятьдо порушення кровопостачання мозку. Основна увага при дослідженні приділяється хребетним і сонним артеріям. Допплер УЗД судин шиї рекомендується зробити людям, що зазнають напади запаморочення, нудоти (як при закачуванні), а також при головних болях, непритомності. Для отримання більш точної картини стану судин шиї іноді застосовується дуплексне сканування – це метод, що поєднує в собі доплерівське дослідження і УЗД.
За допомогою допплера судин шиї виявляється атеросклероз або стеноз (звуження просвіту) хребетних або сонних артерій.
Найгірше, що може статися з судинами головного мозку - їх закупорка. В результаті наступає кисневе голодування тканин мозку, а в підсумку  некроз. Такий стан називається інфарктом мозку або інсультом. Одні люди після інсульту благополучно відновлюються, інші - на жаль. Все залежить від локалізації пошкодженої судини і ступеня ураження мозку.
Трапляються, звичайно, гострі порушення кровотоку. Але частіше перші «дзвіночки» з'являються задовго до сумної події. Важливо помітити ці «дзвіночки». Адже багато людей безсоння або порушення пам'яті за симптом і не вважають. Дуже рідко, але зустрічаються вроджені аномалії судин. Проте частіше вони дають про себе знати ще в молодому віці.
Щоб оцінити стан мозкового кровотоку, досить зробити процедуру транскраніальної доплерографії.

ТРАНСКРАНІАЛЬНЕ ДУПЛЕКСНЕ сканування СУДИН ГОЛОВНОГО МОЗКУ


Ц

Це обстеження завжди виконується після попереднього дослідження екстракраніального відділу сонних та хребтових артерій, особливо при виявленні значущих стено-оклюзуючих уражень екстракраніальних артерій. 
Транскраніальна доплерографія інформує лікаря і пацієнта про:
 • Стан внутрішньої судинної оболонки;
 • Пошкодження судинної стінки;ДІАГНОСТИКА в МЦСТ "Ваше здоров’я"
 • Еластичність судин;
 • Наявність всередині судин утворень;
 • Зміни в анатомії судин. 
“Золотим стандартом” візуалізації просвіту судинного русла є рентгенконтрастна або КТ-ангіографія. На відміну від цих  методів ТКДС є неінвазивним, відносно дешевшим методом, простішим у виконанні, показує не лише прохідність але і характер кровотоку по інтракраніальних артеріях і венах.

Основними показами до ТКДС є:

 • вивчення та спостереження при стенозах або оклюзіях інтракраніальних артерій;
 • моніторинг після тромболізису;
 • виявлення і моніторинг вазоспазму, особливо у пацієнтів із спонтанним і посттравматичним субарахноїдальним крововиливом;
 • діагностика  церебральних васкулітів;
 • оцінка вазомоторної реактивності судин головного мозку;
 • оцінка шляхів  внутрішньочерепного колатерального кровотоку;
 • виявлення  циркулюючих мікроемболів;
 • оцінка  венозної циркуляції головного мозку;
 • виявлення і оцінка артеріо-венозних мальформацій головного мозку;
 • діагностика аневризм судин головного мозку, для подальшого підтвердження діагнозу при ангіографії.
Атеросклеротичне ураження інтракраніальних артерій зустрічається набагато рідше, ніж ураження  екстракраніальних судин. Найчастіше  бляшки  локалізуються  в  сифоні  ВСА, в основній артерії, середній мозковій, передній мозковій, а також у сегменті  V3-V4  хребтових артерій. Зображення стінки судин в В режимі отримати неможливо, тому вся інформація оцінюється по характеру змін кровотоку. Можемо виявити тільки гемодинамічно значущі стенози. Критерії стенозу:
 • ріст пікової систолічної та кінцево-діастолічної швидкості;
 • збільшення спектрального розширеня ; 
 • розмитий контур доплерівської кривої (ознаки турбуленції).
Потрібно проводити диференційну діагностику із вазоспазмом інтракраніальних артерій. Ріст швидкісних показників  може бути при підвищеному артеріальному тиску у пацієнта, а також в нормі більш високі швидкості кровотоку  спостерігаються у дітей.
Особливо показане ТКДС при виявленні значущих стенозів інтракраніальних артерій.
Найбільш проблемною є діагностика стенозів і оклюзій в сегменті V3  хребтової артерії та в сифоні ВСА, які можна запідозрити лише по непрямих ознаках. При будь-якій  підозрі на стеноз інтракраніальних артерій необхідно ангіографічне підтвердження діагнозу.  
Артеріо-венозні мальформації - це вроджена  аномалія судинної систмеми, являє собою клубок патологічних судин різного  діаметру, що  відрізняється будовою від артерій і від вен, вони характеризуються  розвитком прямого артеріовенозного  шунтування. Метод ТКДС може виявити значні  підвищені швидкості кровотоку в живлячих артеріях “феномен шунтування”, а також, рідше, саму АВМ  у вигляді патологічного судинного клубка.
Інтракраніальні аневризми — це тонкостінні вип'ячування стінки артерії із відсутнім м'язевим шаром. Чутливість ТКДС при діагностиці аневризм
 • при діаметі до 5 мм  — 35%,
 • при діаметі 5-10 мм  — 42% ,
 • при діаметрі >10 мм — 64% .
При підозрі на артеріо-венозні мальформації та аневризм судин головного мозку пацієнт скеровується на дообстеження на ангіографію.
Найчастіше при проведенні транскраніального дуплексного сканування судин головного мозку використовують транстемпоральний( висковий) та  субокципітальний (підпотиличний) доступи. Додаткові  доступи: трансорбітальний, трансокципітальний. Принципово нові високочутливі датчики значно підвищують діагностичну надійність дослідження. Ми прагнемо отримати якомога детальніші показники, щоб Ви отримали найповнішу інформацію про свій стан.

УЗД  ВЕНОЗНОЇ  СИСТЕМИ  МАЛОГО ТАЗУ  У  ЖІНОК

Одними із напрямків нашої роботи є ультразвукове дослідження венозної системи малого тазу у жінок, діагностика варикозного розширення вен малого тазу, тромбозу вен малого тазу, що є однією із найчастіших причин синдрому хронічного тазового болю. Варикозне розширення вен малого тазу – це захворювання, пов’язане зі зниженням еластичності венозної стінки, найчастіше варикоз розвивається на тлі слабкості венозних стінок і клапанів, які не витримують додаткового навантаження.
Часто при цій хворобі виникає біль внизу живота при перебуванні у вертикальному положенні, дискомфорт при фізичному активному навантаженні і статевому акті. Нерідко варикоз вен малого тазу охоплює також зону промежини, вульву і область сідниць.
Завдяки сучасним методам, таким як УЗД, флебографія і доплерографія, варикоз малого таза нині розпізнається без проблем. Застосування допплерометрії при діагностиці захворювань органів малого таза дозволяє отримати раніше недоступну іншими методами інформацію. Ще більш інформативним є використання кольорового допплерівського картування і апаратів, що дають тривимірне зображення, та сучасних надчутливих датчиків (застосування як трансабдомінального сканування через черевну стінку, так і трансвагінального – з боку піхви). Ультразвукова доплерографія - це метод обстеження, який не має вікових обмежень, безболісний, нешкідливий для здоров'я і дозволяє швидко і якісно провести діагностику патології судин. Лікування даного виду варикозу полягає в нормалізації тонусу вен, поліпшення трофіки тканин і усуненні застоїв в судинах малого тазу. Відсутність лікування при розширенні вен малого таза може обернутися ускладненнями. Запущені форми хвороби призводять до гінекологічних патологій, що закінчуються безпліддям, невиношуванням і перериванням вагітності, розвитком тромбозу, а також інших видів варикозу: геморою, розширення вен на ногах.

Ультразвукове обстеження судин

Нові технології дозволяють проводити дослідження в режимі реального часу. Кількісна і якісна оцінка стану судини відбувається на протязі однієї хвилини з точністю до декількох мікрон. Обстеження проводиться протягом 30-60 хвилин, і дозволяє виявити ураження судин на самих ранніх стадіях, діагностувати атеросклероз, ендартеріїт, стеноз  вен і артерій (звуження просвіту судини) або їх варикозне розширення, визначити наявність тромбів, аневризм, перевірити прохідність, звивистість, стан стінок артерій і вен (їх еластичність, гіпертонус), оцінити кровоток артерій і вен, і приплив крові до тканин, визначити відхилення в судинах, викликані атеросклеротичними бляшками або тромбами.
Вартість дуплексного сканування судин основи головного мозку 250 грн.
У вартість входить:
 • Дослідження артеріальних судин основи головного мозку басейну внутрішньої сонної і хребетних артерій з проведенням функціональних проб
 • Дослідження шляхів венозного відтоку від глибоких і поверхневих вен головного мозку з проведенням функціональних проб
 • Дослідження Потій колатерального кровопостачання
 • Докладний звіт про дослідження,  друк знімків і запис на електронний носій.
Висновок, отриманий за наслідками УЗД експертного рівня, обов’язково супроводжується якісними фотозображеннями, що  допомагає різним лікарям-спеціалістам об'єктивно  оцінити ступінь патології та визначитися з тактикою лікування. Якісна ультразвукова діагностика - це гарантія правильного клінічного рішення!

Медичний центр сучасних технологій "Ваше здоров’я" чекає за адресою:
м. Рівне, вул. Данила Галицького, 1.

телефони для довідок і попереднього запису:
(0362) 64-24-11,
моб. (050) 45-32-169,
моб. (097) 18-31-348.

Графік роботи:  Пн.–Пт.: 09:00–17:00,  Сб.: 09:00–14:00.
Наш сайт: http://diagnosis.yolasite.com/

Немає коментарів:

Дописати коментар