18 липня 2015 р.

Обстеження судин

УЗД судин нижніх кінцівок за допомогою кольорового дуплексного сканування дозволяє не тільки побачити судину, її стінки, оточуючі тканини, але і рух крові по судині, напрямок кровотоку, швидкість, перепони, які порушують нормальний кровоплин (бляшки, тромби та ін.). Дуплексне сканування - сучасний високоінформативний метод, який надає достовірну інформацію про стан судин, дозволяє встановити або підтвердити діагноз і, найголовніше, допомогти правильно і адекватно спланувати подальше лікування.

Сьогодні чимало рівнян стикаються із проблемами судинної системи. Вони призводять до атеросклерозу, цукрового діабету, гіпертонії, інсульту та інших хвороб. Ультразвукове дуплексне сканування – сучасний метод діагностики захворювання судин, що дозволяє дізнатися, чи існує ризик розвитку захворювання судинної системи, а також визначити перебіг хвороби. У медичному центрі "Ваше здоров'я" лікарі проводять такий вид обстеження на новому сучасному апараті "Toshiba Aplio XG". Кому варто цим скористатися?

У МЦСТ "Ваше здоров'я" проводяться всі види УЗД, зокрема і  ультразвукова доплерографія. Завдяки використанню нових унікальних технологій "Precision" та "Apli Pure" лікар отримує однорідне зображення, на якому чітко видно всі деталі та структуру досліджуваного органу. За допомогою функції покращеного динамічного потоку можна одночасно візуалізувати судини різного калібру із високими і низькими швидкостями кровотоку, що дає змогу вчасно виявляти пухлини із підвищеним кровопостачанням, що може свідчити про їх злоякісність.
Сьогодні зустрічаються різні види патологій, які є небезпечними для життя людини. Тому лікарі наголошують -  краще вчасно виявити проблему і розпочати лікування, аніж боротися зі страшними наслідками. Одними  із найпоширеніших патологій є атеросклероз та діабет. Про аспекти своєї роботи розповідає лікар медичного центру сучасних технологій "Ваше здоров'я" Роман Житковський:
- Атеросклероз характеризується ущільненням артеріальної стінки та утворенням «атеросклеротичних бляшок». В результаті - потік крові зменшується, збільшується кров'яний тиск, що може призвести до інфаркту, інсульту та деяких інших захворювань. Утворення "атеросклеротичних бляшок", які звужують судини, зазвичай розвиваються у крупних судинах. При цукровому діабеті страждають переважно дрібні судини. Тут важлива рання діагностика, контроль рівня цукру в крові та медикаментозне лікування. Тому за наявності декількох або одного факторів ризику прогресування атеросклерозу: підвищений холестерин, підвищений артеріальний тиск, надлишкова вага, куріння, цукровий діабет, стресовий стан, малорухливий спосіб життя, - варто провести УЗД судин, яке дозволяє швидко і ефективно виявити захворювання вже на ранній стадії.
Лікар радить:
Є три групи пацієнтів, яким необхідна діагностика судин нижніх кінцівок:
  • Коли у людини з'являється "переміжна" кульгавість, болі, що виникають при ходьбі, відчуваються болі в ногах, лікар має визначити, чи це судинна, чи несудинна патологія. 
  • Потребують обстеження хворі після операції, щоб спостерігати, наскільки ефективним було лікування. 
  • УЗДС вен нижніх кінцівок варто проводити для тих пацієнтів, які відчувають синдром "важких ніг", раптові набряки та  та поява потемніння шкіри на ногах, виразки - ці ознаки можуть свідчити про варикозну хворобу та появою тромбозу глибоких вен.
За допомогою УЗД нижніх кінцівок можна визначити фактичний стан судин ніг, виявити «вік» артерій і їх еластичність, виявити зміни в структурних характеристиках тромбів, ступінь їх впливу на кровообіг і т.д.

Лікар радить:
Якщо пацієнти скаржаться на прояви судинної недостатності - постійні головні болі, шум у вухах, запаморочення та раптове погіршення зору,  підвищений артеріальний тиск і аритмії, слабкість рук або ніг, необхідно зробити УЗД судин шиї та голови. Основними показами до такого обстеження є перенесений легкий інсульт. Таким чином можна діагностувати можливі ускладнення. Також небезпечною патологією є звивистість сонних артерій, тобто коли вони мають покручену будову. Адже це є фактором ризику розвитку інсульту. УЗД судин шиї здатне виявити патологічні зміни в судинах, звуження просвіту в артеріях (стенози) з визначенням ступеня захворювання, воно може визначити стан стінок судин (в тому числі їх еластичність, гіпотонію або гіпертонус), виявити наявність чи відсутність тромбів, потовщення в стінках судин і атеросклеротичні бляшки. Всі ці параметри становлять повну картину кровотоку в магістральних судинах шиї, що важливо для виявлення шийного остеохондрозу і профілактики інсульту. Найчастіше пацієнти звертаються для дослідження судин шиї та голови, коли відчувають запаморочення та головні болі.

Перевагами ультразвукового дуплексного сканування є неінвазивність, нешкідливість, доступна ціна, можливість багаторазового повторного обстеження в динаміці, зокрема, після оперативних втручань.
Важливо проводити обстеження судин у пацієнтів із уже встановленим діагнозом для планування подальшої тактики лікування, обстежувати в динаміці, для контролю якості лікування і ранньої діагностики ускладнень. Варто пам’ятати, що якісна діагностика дозволить покращити  результати лікування і зменшити кількість рецидивів після оперативного втручання.
Обстеження проводиться протягом 30-60 хвилин, і дозволяє виявити ураження судин на самих ранніх стадіях, діагностувати атеросклероз, ендартеріїт, стеноз  вен і артерій (звуження просвіту судини) або їх варикозне розширення, визначити наявність тромбів, аневризм, перевірити прохідність, звивистість, стан стінок артерій і вен (їх еластичність, гіпертонус), оцінити кровоток артерій і вен, і приплив крові до тканин, визначити відхилення в судинах, викликані атеросклеротичними бляшками або тромбами.

Лікар радить:
якщо Ви відчуваєте раптовий набряк ніг, болі в ногах при ходьбі, з'являються трофічні виразки на ногах, потемніння шкіри, тоді варто пройти обстеження судин ніг.
Медичний центр сучасних технологій "Ваше здоров’я" знаходиться за адресою:
м. Рівне, вул. Данила Галицького, 1.
Контактні номери телефонів:
(0362) 64-24-11,
моб. (050) 45-32-169,
моб. (097) 18-31-348.
Графік роботи:
Пн.–Пт.: 09:00–17:00,
Сб.: 09:00–14:00.
Матеріал у вигляді інтерв’ю опубліковано на рівненському новинному порталі "Все – сайт чесних новин"
На відео: Роман Житковський, лікар УЗД медичного центру "Ваше здоров'я" у програмі "Медицина" Рівненської  телестудії "Сфера". Тема розмови - судини, їх патології та методи діагностики.

Якісна діагностика дозволить покращити  результати лікування!

Немає коментарів:

Дописати коментар