29 вересня 2018 р.

БЕРЕЖІТЬ СЕРЦЕ!

Серце – це орган, який ми найбільше експлуатуємо та найменше любимо, руйнуючи його судини жирною їжею, стресами, курінням та алкоголем.

29 вересня, світ відзначає Всесвітній день серця, щоб нагадати про проблему серцево-судинних захворювань, які є однією з провідних причин смерті у світі. Але 2/3 випадків серцево-судинних захворювань можна запобігти!

Видатний американський кардіолог Пол Д. Уайт колись сказав: «Хвороба серця до 80-річного віку не Божа кара, а наслідок власних помилок». 
Іншими словами, не хочеш померти від інфаркту - подбай про первинну профілактику захворювань серця. На жаль, багато хто починає розуміти це надто пізно. Зверніть увагу на своє здоров’я, на стан судин вже зараз! 

На профілактичний огляд до кардіолога діти і молодь повинні ходити кожні три-п'ять років, дорослі після 35 років - кожні два роки, дорослі віком понад 55 років - щороку. Ми звикли, що перевірити серце - це зробити електрокардіограму. Але щоб переконатися, що зі здоров’ям все гаразд, сьогодні цього замало. Є ще кілька обов'язкових досліджень.
 
 Електрокардіограма (ЕКГ) дає уявлення лише про один компонент роботи серцево-судинної системи - електричної активності серця.

УЗД серця (ехокардіографія) – найсучасніший метод кардіологічного дослідження, що дає змогу спостерігати роботу серця в режимі реального часу. Під час цього обстеження лікар оцінює стан порожнин, магістральних судин і клапанів серця, виявляє особливості їх будови, аналізує всі структури серця, а саме серцеві камери, клапани, стінки передсердь, шлуночків, серцеві м’язи та судини, навколосерцева сумка.
Завдяки УЗД лікар може виявити такі патології:
 1. Вроджені вади серця: відкритий отвір між передсердями, відкритий артеріальний протік, дефект перегородки між шлуночками.
 2. Набуті вади серця: недостатність мітрального клапану, стеноз аортального клапану тощо.
 3. Міокардит: виявляється при розширенні камер, зменшенні обсягу крові, що викидається з лівого шлуночка, зниженні скорочувальної здатності серцевого м’язу, наявності зворотного кровотоку.
 4. Ексудативний перикардит: про нього свідчить рідина в навколосерцевій сумці.
 5. Інфаркт міокарда: виявляється при відсутності м’язових скорочень ділянки серця, що замертвіла.
 6. Аневризма серця: для неї характерне витончення та випинання серцевої стінки.
 7. Ішемічна хвороба серця.
 8. Тромби та інші новоутворення.
Перше УЗД серця потрібно зробити ще в ранньому дитинстві (ідеально - в перший місяць життя дитини; а також перед початком відвідування дитячого садка, школи, спортивних секцій, і обов'язково – в підлітковому віці) - щоб виключити вроджені пороки, вчасно діагностувати патологію і вжити відповідних заходів, поки невелика патологія не встигла перерости в серйозне захворювання.
Надалі УЗД серця проводять кожні п'ять років, після 35 років - кожні два роки, після 55 років - щороку. УЗД серця дозволяє своєчасно виявляти найменші відхилення в роботі органу, попередити появу хвороби або запобігти її подальший розвиток.

УЗД судин нижніх кінцівок. Радимо також кожні два роки робити узд судин нижніх кінцівок, щоб контролювати такі небезпечні захворювання, як тромбофлебіт і тромбоз та попередити відрив тромбу і його потрапляння в легеневу артерію.

Тест на біговій доріжці допомагає діагностувати аритмію - порушення серцевого ритму, обстеження за допомогою фізичного навантаження дозволяє виявити приховану загрозу.


Ліпідний профіль крові. Це комплекс лабораторних аналізів крові, який дозволяє виявити відхилення у жировому обміні в організмі і вчасно діагностувати атеросклероз - головну причину розвитку ішемічної хвороби серця, ключовим моментом для контролю розвитку якої є рівень холестерину, який і показує ліпідний профіль крові. На жаль, в Україні свій показник холестерину знають тільки 2% громадян.
Дорослим до 55 років ліпідний профіль крові рекомендовано робити кожні два роки, після 55 років - щорічно.


Аналіз крові на глікогемоглобін - дослідження для виявлення зміни вуглеводного обміну, яке призводить до цукрового діабету, в порівнянні зі звичайним аналізом на глюкозу в крові, оскільки показує вміст цукру в крові протягом тривалого періоду, а не тільки на момент дослідження. Аналіз на глікозильований гемоглобін дозволяє вчасно виявити розвиток метаболічного синдрому - мікрозмін на всіх рівнях обміну (вуглеводному, пуриновому, ліпідному), через які організм починає "розхитуватися",  проблеми наростають, як снігова куля, і призводять до цукрового діабету, інфаркту, інсульту. 


Медичний центр сучасних технологій "Ваше здоров'я" допоможе Вам провести діагностику серцево-судинної системи по європейським стандартам - в найкоротші терміни і з найточнішими результатами.
Пам'ятайте, навіть якщо вас не турбує серце, важливо проводити регулярні обстеження 1-2 рази на рік.  

Бережіть серце!

Телефони для попереднього запису:
 • (0362) 64-24-11
 • (050)  435-21-69
 • (097)  183-13-48
Обстеження в Медичному центрі сучасних технологій "Ваше здоров’я" має свої переваги: фахівці мають високу кваліфікацію, ультразвукове обстеження проводиться ретельно, згідно протоколів МОЗ на сучасних апаратах експертного класу, які дозволяють візуалізувати найдрібніші деталі, побачити найменші структурні зміни в органах та системах організму. Кожен, хто піклується про здоров’я, може обстежитись без направлення, за власною ініціативою (коли відчуває якісь негаразди зі здоров'ям, або просто для профілактики). Ми приймаємо усіх пацієнтів, зокрема і тих, хто звернувся до нас, маючи направлення в інший лікувальний заклад.

 Здоров’я – не все, але без здоров’я все  – ніщо. (Сократ)

Немає коментарів:

Дописати коментар